סיקור ספר: "בית טרלוני" מאת האנה רוטשילד

 לרומן שמתחיל אי שם לפני 800 שנים וממשיך בצורה סוחפת אל המאה ה-21, או רומן שקופץ בין העבר להווה, ומצד שני לא הייתי בטוחה שאני רוצה לקרוא עוד ספר של האנה רוטשילד. גילוי נאות – לא אהבתי את ספרה הקודם "אי-סבירות האהבה".
אני לא יודעת אם אני היחידה שלא אהבה את הספר, שדווקא עסק באמנות ובתיאוריה היה אמור להיות ספר כלבבי, אבל האמת היא שפשוט לא נהנתי מהקריאה עצמה, וגם במבט לאחור השורה התחתונה שלי על הספר הוא שהוא נחמד ותו לא.
באי-סבירות האהבה יש הרבה מאוד דמויות, חלקם קשורות אחת לשניה וחלקן לא, והאמת היא שזה פשוט היה יותר מדי עבורי ופשוט איבדתי עניין ברגע שנוספו עוד ועוד דמויות לעלילה. במקרה זה –
more is so less.

ובגלל זה חששתי מאוד לנסות ספר נוסף של האנה רוטשילד. כמו באי-סבירות האהבה גם כאן יש דמויות רבות, אך כאן רובן בנות משפחת טרלוני או קשורות אליה בקרבה ראשונה כך שקל מאוד לזכור אותן ולהבין את הקשרן בסיפור.

העלילה מתרחשת בין השנים 2008-2010 באנגליה וסובבת סביב בני משפחת טרלוני הגרים בטירה כ-800 שנים, בה אירחו בני המשפחה אירועים מפוארים ואנשי אצולה, רכשו מבנים נוספים ואדמות לחופי קורנוול.
אך ככל שהשנים עברו, הדורות הבאים ידעו פחות ופחות כיצד להכניס הכנסות והיו עסוקים בעיקר בלהוציא הוצאות, והיום, בתקופת ההווה של העלילה, הטירה הגיעה למצב חמור של הזנחה.
העלילה העיקרית מתרכזת בשלוש חברות ילדות שלכל אחת מהן חלק משמעותי בשיקום הטירה.
האם יצליחו לשקם את הטירה ולהחזיר לה את יוקרתה שאבדה?
תצטרכו לקרוא בשביל לדעת.

האם קראתן את "בית טרלוני"? 
האם אהבתן את "אי-סבירות האהבה"?
אשמח לשמוע מה חשבתן על הספר בתגובות למטה ☺